Blog

Katowice Airport zyska kolejowy węzeł przeładunku towarów [Wizualizacje kolejowe]

Port Lotniczy Katowice zostanie rozbudowany o nowoczesny węzeł przewozowy dla towarów i paliw, co zwiększy konkurencyjność i atrakcyjność lotniska dla pasażerów i inwestorów. W ramach inwestycji planowane jest m.in. wybudowanie hali cargo oraz węzła przetwarzania i dystrybucji paliw lotniczych, a także poprawa łączności między różnymi formami transportu. Wizualizacje infrastrukturalne oraz wizualizacje kolejowe w formie 3D przedstawiają projektowane zmiany. Koszt inwestycji szacowany jest na około 200 milionów złotych, a ich realizacja ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych lat.

Link do pełnego artykułu: 

https://www.wkatowicach.eu/informacje/w-katowicach/Katowice-Airport-zyska-multimodalny-wezel-przeladunku-towarow-i-paliw-Wizualizacje/idn:3683

Zielone światło dla Obwodnicy Kołbaskowa [Wizualizacje drogowe]

Według informacji, prace nad obwodnicą idą zgodnie z planem, a otwarcie zaplanowano na koniec 2023 roku. W ramach inwestycji powstanie około 6-kilometrowy odcinek drogi, który połączy rondo przy sklepie Castorama z węzłem Kołbaskowo Zachód.

Dla inwestycji zostały przygotowane wizualizacje infrastrukturalne, wizualizacje drogowe, które prezentują projektowaną obwodnicę. Dzięki temu mieszkańcy miasta mogą zobaczyć, jak będzie wyglądać gotowy projekt.

Zalety, jakie przyniesie obwodnica, to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa i komfortu podróżowania, a także zmniejszenie natężenia ruchu na ulicach w centrum Kolbaskowa. Inwestycja jest finansowana przez Unię Europejską oraz budżet państwa i województwa zachodniopomorskiego.